Добавить в Избранное   Сделать Стартовой  
 
   
Главная     |     Новости     |     Справка     |     Форум     |     Обратная связь     |     RSS 2.0
Реклама
Личный кабинет
Логин :
Пароль :

» Регистрация
» Напомнить пароль?
Навигация по сайту
Опрос посетителей
По Вашему мнению взяточничество больше распостранено?

В прокуратуре
В суде
В налоговой
В МЧС
В милиции

Архив новостей
Июнь 2015 (3)
Май 2015 (15)
Апрель 2015 (1)
Декабрь 2014 (1)
Октябрь 2014 (3)
Июль 2014 (5)
Приговор суда инфо » Решения местных судов » Зразок виправдувального вироку за новим КПК (Кримінально процесуальним кодексом України)

 

Зразок виправдувального вироку за новим КПК (Кримінально процесуальним кодексом України)

в разделе: Решения местных судов Просмотров: 10967
Вирок Іменем України

ВИРОК
Іменем України«__» _______ _____ р. (дата)
районний суд __________________________ (назва суду) міста ______________


у складі: головуючого ________________________________________ прізвище, ініціали

суддів ______________________________________________________ прізвище, ініціали

за участю:

секретаря____________________________________________________

прокурора___________________________________________________

потерпілого__________________________________________________

захисника-адвоката___________________________________________

(інші учасники судового провадження, якщо вони є) ___________________________________________,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду криміналну справу за обвинуваченням ОСОБА_1, «___»_____________ ____ року народження, уродженця села ІНФОРМАЦІЯ_1, освіта вища, неодруженого, тимчасово непрацюючого, проживаючого АДРЕСА_1, несудимого, - у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України, -

ВСТАНОВИВ:


Відповідно до обвинувального акта, ОСОБА_1 обвинувачується в умисному вбивстві ОСОБА_2 за таких обставин.

ОСОБА_1 «__»________________________ ____р. приблизно о 20 год. 30 хв. на танцювальному майданчик АДРЕСА_2, де у вихідні збиралася молодь, зробив зауваження вести достойно односельчанину ОСОБА_2, який у нетверезому стані ображав присутніх нецензурними словами, вимагав від баяниста припинити гру, оскільки вона йому не сподобалась. У відповідь на зауваження ОСОБА_2 запропонував ОСОБА_1 відійти на неосвітлення місце майданчика, де тричі вдарив його кулаком в обличчя, причинивши тілесні ушкодження середньої тяжкості. А коли ОСОБА_2 тут же замахнувся для нанесення четвертого удару, ОСОБА_1 вдарив його у височну ділянку голови гітарою, яку тримав у руці. Від цього удару настала смерть ОСОБА_2.

Суд вважає, що дії ОСОБА_1 були правомірними, а висновок досудового слідства у вчиненні кримінального правопорушення - необгрунтованими, виходячи з наступних підстав.

Підсудний ОСОБА_1 не заперечував своїх дій за вказаних обставин. Однак пояснив, що не передбачав смерті ОСОБА_2 від нанесеного йому удару гітарою по голові. Вказав також, що вимушений був оборонятися від нападу. Знав, що ОСОБА_2 задирливий, займався боксом, іншими видами єдиноборства, односельчани його боялися. В результаті нанесення ударів він ОСОБА_1 отримав тілесні ушкодження середньої тяжкості. Виявлення у ОСОБА_1 таких тілесних ушкоджень підтверджується висновком судовомедичної експертизи.

Свідки ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 підтвердили, що їх односельчанин ОСОБА_2 у нетверезому стані ображав нецензурними словами присутніх на танцювальному майданчику, наказав баяністу припинити гру, тому що вона йому не подобається. Заявив, що у разі невиконання його вимог, застосує силу. ОСОБА_1, на таку поведінку, зробив ОСОБА_2 зауваження, після чого останній потягнув ОСОБА_1 у затемнене місце майданчика і став наносити удари кулаком в обличчя. Захищаючись від нападу, ОСОБА_1 наніс ОСОБА_2 удар гітарою, яка була в руці, по голові. Від удару ОСОБА_2 упав. Була викликана карета швидкої допомоги, лікар якої засвідчив смерть ОСОБА_2.

Дані протоколу огляду свідчать, що на танцювальному майданчику вказаного населеного пункту був виявлений труп ОСОБА_2 з ознаками насильницької смерті, а даними висновку судовомедичної експертизи підтверджується, що смерть ОСОБА_2 наступила від крововилення в мозок, в результаті удару твердим предметом по голові, і невиключно, за обставин, вказаних ОСОБА_1 На момент смерті ОСОБА_2 був у стані алкогольного сп’яніння.

Аналіз вказаних доказів свідчить про те, що ОСОБА_1 зробив справедливе зауваження ОСОБА_2 припинити протиправні дії. Але ОСОБА_2 не тільки не припинив хуліганство, а навпаки, із застосуванням сили відвів ОСОБА_1 у затемнене місце, став наносити удари кулаком в обличчя, причинив тілесні ушкодження. Намагався продовжити бійку. ОСОБА_1 був вимушений захищатись, при цьому, упереджуючи нанесення чергового удару, вдарив ОСОБА_2 по голові гітарою, спричинивши смерть останньому.

Вказані обставини, а також фізичні дані ОСОБА_2, який був боксером, володів спеціальними прийомами єдиноборства, вказують на те, що ОСОБА_1 мав всі підстави і право захищати своє життя і здоров’я, тобто право на необхідну оборону від суспільно небезпечного посягання.

В даному випадку посягання з боку ОСОБА_2 було реальним і наявним. В свою чергу ОСОБА_1 діяв негайно, в окреслених часом рамках, від наявного суспільно небезпечного посягання, при цьому обороняючись, наніс вказаним предметом, який був у нього, по голові посягаючого. Характер захисту і його наслідки - смерть - відповідав характеру і тяжкості суспільно небезпечного посягання.

За таких обставин ОСОБА_1 діяв відповідно закону - ч. 1 ст. 36 КК України, з метою захисту своїх прав від суспільно небезпечного посягання з боку ОСОБА_2, шляхом заподіяння йому смерті. Ці дії ОСОБА_1 були відповідні конкретній обстановці для негайного припинення посягання, і не було допущено перевищення меж необхідної оборони.

За таких обставин, ОСОБА_1 підлягає виправданню за відсутністю в його діянні складу злочину, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України.

Керуючись статтями 368, 370, 373, 374 КПК України суд, -

УХВАЛИВ:


ОСОБА_1 у пред’явленому обвинуваченні за ч. 1 ст. 115 КК України визнати невинуватим і виправдати.

Запобіжний захід у виді особистого зобов’язання до вступу вироку в закону силу залишити без зміни.

Речовий доказ — гітару, відповідно до п. 5 ч. 9 ст. 100 КПК України повернути ОСОБА_1.

Процесуальні витрати (їх назва) в сумі_______ відшкодувати відповідно до положень ст. ст. 126,130 КПК України державою за рахунок державного бюджету України.

Вирок може бути оскаржений в апеляційний суд ___________________ області через__________________________ районний суд____________________області протягом 30 днів з дня його проголошення.

Головуючий _______________________________________ /підиис/

Судді: ____________________________________________/підиис/ 
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Другие новости по теме:
 
 

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
 

Новости партнёров
Fatal Error
Fatal Error: could not open XML input (http://news.yandex.ru/index.rss)

Облако тэгов
Популярные статьи
Календарь
«    Апрель 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Реклама на сайте
Счётчики
 
"ПРИГОВОР СУДА ИНФО" © 2011-2014. Все права защищены. Копирование материалов сайта возможно только с указанием активной индексируемой гиперссылки на наш сайт.Все материалы сайта предоставляются исключительно для ознакомления. Владелец сайта не несет ответственности за их практическое использование.
Главная     |     Новости     |     Справка     |     Форум     |     Контакты     |     Статистика сайта     |     Карта сайта     |     RSS 2.0